14 dhjetor 2017, 20:51
  Politika Ekonomia Shoqëria Incidenti Sport Kulturë Shkenca Shëndetësor Transporti
  LAJME LAJMI SOT LAJME DJE  
США открывают посольство на Кубе

SHBA e hapur Ambasadën në Kubë

3 mars 2015, 03:41
Presidenti Barak Obama është i numërimit të votave, për hapjen e Ambasadës Amerikane në Kubë deri në mes të muajit prill.

ai këtë e tha të hënën në Uashington.

"unë pres që ne do të jetë në gjendje për të hapur Ambasadën dhe për të bërë disa puna fillestare deri në samitin e Shteteve Amerikane në Panama, 10-11 prill, Obama tha në një intervistë me Reuters. Megjithatë, ai pohoi se nuk presin, "edhe pse ne menjëherë do të jetë në gjendje që plotësisht të normalizohen marrëdhëniet". Në fjalët e tij, "ka ende shumë punë për të bërë".

ЕС, Дания и Британия выделят Украине более $40 миллионов на гумпомощь

BE-së, Danimarka dhe Britania do të sigurojë Ukrainë më shumë se $40 milion euro në gonokami


BE-së, Danimarka dhe BRITANIA e madhe janë të gatshëm që të angazhohen më shumë se $40 milion dollarë në ndihma humanitare të OKB-së në Lindje të Ukrainës.

kjo është theksuar në raportin e zyrës së OKB-së për koordinimin e Çështjeve humanitare (OCHA), e lëshuar të hënën.

24 shkurt, OKB-ja... - 3 mars 2015, 03:21

Движение поездов Eurostar под Ла-Маншем восстановлено после ЧП

Lëvizja e Eurostar nën anglisht channel rivendosur pas PE


Lëvizjen e trenit nën anglisht channel u ndaluan për shkak të një incidenti në Britanike faqe.

lëvizjes së trenave Eurostar që kalon nëpër tunelin nën kanali shqip dhe lidhet Londër me Paris dhe Bruksel, të rivendosur pas një incidenti në Britanike seksion të rrugës.

kjo u tha në një deklaratë të hënën vonë deklaratë, kompania deklaratë. - 3 mars 2015, 02:51

Торги на фондовом рынке в США завершились ростом индексов

Tregtare në tregun e aksioneve në SHBA përfundoi me rritje të indekseve


Rritja e themelore kuotimin e përfundoi të hënën tregtare në tregun e aksioneve në Shtetet e Bashkuara.

investitor Optimizëm ka bërë që publikimi të dhënat pozitive në shpenzimet e konsumatorëve në Shtetet e Bashkuara, si dhe pozitive ekonomike lajmet e karakterit të nga Evropa dhe Kina.

Dow Jones është treguesi kryesor i aktivitetit të biznesit në SHBA u rrit nga 0. - 3 mars 2015, 02:31

Глава Верховного суда разрешил арест трех одиозных судей

Kryetari i gjykatës Supreme të autorizuar arrestimin e tre të "urryer" gjyqtarët


Kryetari i gjykatës Supreme të Ukrainës, Yaroslav Romaniuk ka autorizuar arrestimin e gjyqtarëve, Sergey Vovk, Oksana Princi dhe Viktor Kizuka.

dokumentet Përkatëse, të nënshkruar Romaniuk postuar në faqen e tij në Facebook DEPUTETI i Ukrainës nga "Blloku Petro Poroshenko Sergej Leshchenko.

"mbani Mend emrat e këtyre tre gjyqtarë. - 3 mars 2015, 02:11

Лидеры нормандской четверки обсудили ситуацию на Донбассе

Drejtuesit e "channel four" për të diskutuar situatën në Donbass


Kishte një bisedë telefonike me Putin, Merkel, Hollande dhe Poroshenko, raportoi shtypi shërbim të Kremlini.

"Vazhdoni diskutimin e krizës në Ukrainë nga pikëpamja e të paturit e për të kryer të gjitha dispozitat e paketës së masave të dakorduara në Minsk më 12 shkurt, vuri në Dukje rëndësinë e të... - 3 mars 2015, 01:41

  3 mars
01:21

Gazprom ka vënë tashmë në Donbass rreth 100 milionë metra kub të gazit

01:11

Cs: Pontes dha dorëheqje

01:03

Chumak: "Kur Belkevich filluar të luajë ekstreme mesfushori, dhe në "e dyfishtë" - edhe si një mbrojtës të majtë"

00:41

Marsejë do të luajë kundër Vorskla Kupën e dytë përbërjen

00:21

Kernitsky: "Garanci për sigurinë askush nuk i jep"

00:01

Minoriteti rom këmbët e Juventus barazim

  2 mars
23:31

Segbefia dhe Pisco lënë në Agim.

23:21

Trabzonspor mori një të fortë-të dashur fitoren mbi Karabukspor

23:03

Në Havana vdiq dashur Fidel Kastro

03:41

380 mijë familje kanë mbetur pa energji elektrike në Japoni

03:21

Rusia ishte përjashtuar nga shteti armatimit të programit rus-ukrainas Një-70 - media

03:01

Hyrja në Ukrainë sipas rregullave të reja mohuar shtatë Rusët

02:41

Koreja e veriut ka gjuajtur dy raketa në drejtim të detit të Japonisë

02:01

Yarmolenko: "në Lidhje me sulmin Metalist as që ka menduar se unë të kërkuar për të bërë një "zero"

01:51

Portugalia. Port: humbjen dhe "trolling" sportive

01:41

Kanada do të marrë 125 ushtarake në bazat e NATO-s në Evropën Qendrore dhe Lindore

01:23

Jose Mourinho: Tottenham detyruar të na për të luajtur me shumë kujdes

00:41

Chumak: "Sot është ditë më të mira në jetën time"

00:31

Bjellorusisë dhe BE-ja, mund të nënshkruajnë një marrëveshje e re e regjimit të vizave në maj

00:21

Goryainov: "Nëse klubi i menaxhimit nuk do të rishqyrtojë qëndrimin e tij ndaj Metalist, nuk do të ketë probleme"

00:03

Lituania do të blejë GNL-së në Shtetet e Bashkuara të amerikës për të zvogëluar varësinë nga Rusia

  1 mars
23:41

Rebrov: në gjysmën e parë Metalist dukej mirë

23:21

Viktimave nga gripi i derrit në Indi që nga fillimi i vitit 1075 çeliku njeri

23:05

Në hënën e Saturnit mund të ekzistojë metani format e jetës

05:21

Rishikim: Jehonat e Donbass ka ardhur në rrugët e Moskës

04:51

Indonezi, tërmet të një magnitudë prej 5.0

04:31

Në Kinë nga më 1 Mars për të hyrë në vetëm nën një e vërtetë emri i

03:51

Bullgaria do të mbështesë sanksionet kundër Rusisë në rast të shkeljes së un

03:31

Në Sorokino separatists gjuajtur pozitën e forcave ATU - Shkiriak

03:01

Venezuela vendosja e një regjimit të vizave për qytetarët e SHBA

02:31

Zëvendës-Presidenti i Sierra Leone karantinë për shkak të virusit Ebola

01:51

Maduro tha se Bush është një terrorist dhe të ndaluar atë nga hyrja Venezuela

01:41

Misioni i OSBE-së ka regjistruar një shkelje e regjimit të heshtjes në Donetsk

01:21

Di Matthew: ne duhet të kërkojmë falje

01:03

Nga mënyra e shembull. Fitorja Malaga dhe të nxjerrë në Almerias

01:01

Në Sevastopol shtetëzuan 13 ndërmarrjet e

01:01

Inzaghi: "Xhami është gjysma plot"

00:51

Garmash luajti dhe shënoi për rezervistë

00:41

Ban Ki-moon ka dënuar vrasjen Nemcova

00:11

Milan nuk i tejkalon Chievo

  28 shkurt
23:51

Poroshenko dhe Zëvendës Presidenti amerikan Biden diskutoi Donbass, Savchenko dhe Nemtsov

23:43

Terry: vjen League Cup final i parë për përbërja e tanishme

23:21

Fiorentina kundër inter me Valero, por pa Gomez

23:01

Selia ATO shpall separatiste aktivitet në Donetsk drejtim

01:24

Trajneri i Olympiacos: Në gjysmën e parë mund të kishim shënuar dy ose tre gola

01:21

Naomi Campbell sulmuar operatorin channel

01:18

Në Odessa rajon po përgatitet për trazirat

01:15

Ruse Zëvendës propozuar për të bërë një film rreth Donbass

01:12

NBU eliminon dy Banka

01:09

  Shkencëtarët zbuluan i parë në botë muzikë për macet


Njerëzit Zëvendës Leshchenko kujtoi për lëndën penale kundër Kolomoisky

Ekonominë ruse nuk është thyer në copa" - Bloomberg

Në Kiev të dëshironi për të mbyllur në karantinë për rreth 20 shkolla

Thyer rekordin e shitjes së veprave të artit nga ankandet

  Rusia në pranverë të përgatisin trazira në qytetet e ukrainës - Lutsenko

Moody ulur shkallët prej më shumë se 10 bankat në Rusi

Moody ulur shkallët më të mëdha të naftës dhe gazit kompanitë në Federatën ruse

Britanik premtoi për të rritur pagën minimale

NE tregjet e mbyllura të përziera

Walmart do të rrisim rrogat më shumë se gjysmë milionë punonjës

  Në të Bardhë të Kishës, një njeri ishte duke vjedhur pelena

Thirrja është braktisur. Konkurrent të SHBA në Evropë

Monohm ka zhvilluar një "antike" smartphone se nuk ka analogues

Stets thënë për numrin e vullnetarëve në "Internet ushtri"

  Patrulluar në Kiev plan për të siguruar strehim

Ukraina heq pajisjet nga Mariupol, DND - nga Elenovka

Donetsk aeroporti pas 242 ditë për të luftuar: një ese foto

  Avakov: Në Kharkiv ndërprerë operacionet Pro-ruse organizatë Eksodi

Në Kharkiv gjetur trupin e një avokati me gunshot plagët

Në Zaporozhye djegur në makinë lokale në "vetëmbrojtje"

Holandisht tifozët kanë hedhur në lojtar Romë inflatable banane

U bë i njohur potencialin rivalët Dinamo dhe Dnipro në Europa League

Wolfsburg shkoi në raundin e ardhshëm

Dnepr rreh Olympiakos

Bruges: re fitoren mbi Aalborg

British radio mendon se Madonna është shumë i vjetër për audiencën e tij

Në Eurovision song contest në vitin 2015 do të marrë pjesë në Australi

Në Eurovision song contest në vitin 2015 do të marrë pjesë në Australi

Në Japoni do të hapur të saj të parë hotel në botë me një staf prej robotëve

Pa ndjenja zbuluar vajza e Whitney Houston

  Në Pentagon tregoi jashtë hapësirës raketa nga një aeroplan

Microsoft: Windows 10 do të jetë një update lirë

Ruse fotograf mori video të ndritshme Northern lights

Astrofizika tregoi parë imazhet e shkrirjes së dy galaktikave spirale

Astronomët kanë zbuluar galaktikën e gazit "bisht"

Në Republikën Domenikane mund rishikimi i ligjit për ndalimin e abortit

Puna gjatë natës: në atë që nuk e tregojnë mjekët

Amerikane kundër drogës Ebola tregoi njëqind për qind efektive

Një mjek nga SHBA, të cilët luftuan kundër Ebola në Afrikë, i infektuar me një virus

  Në Rusi "e saj më të mirë të makinave" do të dalë në janar

Në Infiniti tregoi konkurrent BMW 4-Seri

Industria gjermane e automobilave në vitin 2015 do të shkojë në arkiv

Motor show në Los Angeles: 12 top modele në detaje

Volkswagen për të kujtuar 100 mijë makina Audi në SHBA

 

Наполи вновь обыграл Трабзонспор

Napoli, përsëri mundi të Trabzonspor


Një nga përleshje, e cila pasi ndeshjen e parë është e vështirë për të tërhequr vëmendjen e publikut, si në Turqi, Napoli motive nga kundërshtari i tij 4:0 dhe siguroi dalje në raundin e ardhshëm.

Në shtëpi ndeshje, skuadra e Rafael Benitez shpejt shënoi një gol në sajë të de Guzman dhe mori fitoren 5:0. - 27 shkurt 2015, 00:26

Эвертон спокойно проходит Янг Бойз

Everton shkon qetësisht djem të rinj


Në ndeshjen e parë Everton siguruar një të rehatshme epërsi mbi Zviceran. Të miturit kërcënim në Goodison Park ndjerë vetëm një herë: në 13 minuta Sanogo arritur të kthyer dhe shanset e tyre për të marrë e djem të rinj për të ecur përpara. Megjithatë, 20 minuta më vonë "butterscotch" rifituar avantazhin në këtë ndeshje të dyfishtë shënoi Romelu Lukaku. - 27 shkurt 2015, 00:22
Лион: нет нужды продавать Ляказетта и Фекира

Lyon: nuk ka nevojë për të shitur Lacazette dhe Fakira


Ndërsa Lyon çon në luftën për vendin e parë në kampionat dhe shpresën e kthimit të Champions League, ku klubi do të donte për të shpallur përbërjen më të fortë.

Megjithatë, përfaqësuesit e lartë të Kampionëve janë ende të interesuar për udhëheqësit e ekipit, duke përfshirë edhe mesfushori Nabil Fakira dhe përpara Alexander Lacazette. - 26 shkurt 2015, 23:52

Игрок алчевской Стали прибыл в Кремень

Lojtari Alchevsk Çeliku ardhur në Flint


Në mësimi me Krivoy Nd Miner (1:5) Flint, zënë vendin e tretë në pjesën e dytë në Ligë në ndërkohë, përdorni një të gjashtë e të ardhurve. Për tre prej tyre - Mesfushorët Sobko, Zhukov dhe Pavlik - ne tashmë kemi raportuar .

ndaj rivalit të luajtur nga 23-vjeçare portieri Jaroslav Khomenko. - 26 shkurt 2015, 23:49

Матч Динамо - Генгам был прерван из-за беспорядков на стадионе

Ndeshja Dinamo - Guingamp ishte ndërprerë për shkak të trazirave në stadium


Për shkak të një përleshje në qëndron nga arbitri vendosi për të ndaluar luftën.

Në 78th minutën e dytë këmbën e 1/16 Europa League final mes të Dinamo dhe Gangama ishin në të qëndron ka pasur një përleshje në mes të tifozëve.

Siç doli, një konflikt u zgjua në mes të përkrahësve të Dinamo dhe frëngjisht tifozët. - 26 shkurt 2015, 23:29

Тренер российского боксера просит у Кличко реванша

Trajneri rus boksier kërkon Klitschko rindeshjeje

26 shkurt 2015, 23:26
Përfaqësues të boksieri rus Alexander Povetkin duke marrë parasysh luftën me Wladimir Klitschko.

Lexoni gjithashtu: tërbim: unë mund të rrahur...

Победитель боя Мейвезер - Пакьяо получит уникальный пояс WBC

Fituesi i betejës Mayweather - Pacquiao do të ketë një unike WBC rrip

26 shkurt 2015, 23:24
E antalias në mes të Floyd Mayweather dhe Manny Pacquiao premton të jetë një nga më tingëllues betejat për shumë vite.

Shih gjithashtu: Pacquiao...

Скандальный экс-мэр Торонто выставил на торги свои вещи

E diskutueshme të ish-kryetari i bashkisë së Torontos vënë në shitje gjërat tuaja

26 shkurt 2015, 23:22
Të ofrojë çmimin tejkaluar $ 1,500.

Ish-kryetarit të bashkisë së Torontos Rob Ford ka ankand disa sende personale, duke përfshirë një lidhje që ishte në kohën e saj të njohjes në përdorimin e plas geci.

Нива: экс-стрыяне на прицеле

Niva: ish-strane në sytë

26 shkurt 2015, 23:22

sipas shtypit shërbim të FC Rock, tre ish-lojtar strian luajtur kundër tyre në test ndeshjen si pjesë e Ternopil Fushat.

25-vjeçar defender Yaroslav Sukhotsky është diplomuar në Carpathians...

Матч Динамо - Генгам мог быть прерван из-за флага ДНР на трибуне фанатов из Франции

Ndeshja Dinamo - Guingamp mund të jetë ndërprerë për shkak DND flamurit në podium tifozët nga Franca

26 shkurt 2015, 23:19
Zëvendës Presidenti i Dinamo Kievit Aleksey Semenenko cituar mundshme një arsye për një ndalesë jashtë ndeshjes me Gingaman

Në 78th minutën e dytë këmbën e 1/16 Europa League final mes të Dinamo dhe Gangama ishin në të qëndron ka pasur një përleshje në mes të tifozëve.

Реакцию болельщиков вызвал флаг одного из государств...

"Reagimi i tifozëve të shkaktuara flamurin e një prej Shteteve..."

26 shkurt 2015, 23:19

- Sergej Stanislavovich, atë moment ishte më i psikologjikisht e vështirë për ju gjatë ndeshjes?

- Këto momente janë shumë. Kjo kartë në minutave të para, dhe të mëvonshme të zëvendësimit me dëme Veloso.

Динамо: Хлебас отдан в аренду Говерле

Dinamo: Glebas huazuar Hoverla

26 shkurt 2015, 23:01

sipas faqen zyrtare të Dinamo grevist Dmytro Glebas gjysma e dytë e sezonit do të shpenzohen në Hoverla në kredisë.

20-vjeçare Glebas gjysma e kampionatit të mbajtur në Dinamo-2 dhe shënoi 6 gola në hartimin e Ligën e Parë.

Скала нашла усиление в казахстанской первой лиге

Shkëmbi u gjet rritur në Kazakistan parë ndarje

26 shkurt 2015, 22:59

Në mësimi Ternopil Rock Fushën e testuar disa rekrutë potencial. Dhe nëse ish-dyshe Vorskla (Vitaly ryabushko) dhe Volyn (Oleg Solovieva) ne tashmë kemi raportuar, një emër tjetër - tërësisht e re....

Китай на год запретил импорт слоновой кости

Kina për një vit të ndaluar importin e fildishtë

26 shkurt 2015, 22:56
Ban shpallur nga administrata shtetërore e pyjeve.

Kinë imponohet një ndalim të importit të fildishtë për një periudhë prej një viti. Kërkesa për këtë produkt ndër Kineze blerësit nxitje joshjen që kërcënojnë ekzistencën e Afrikës së elefantit.

В Украину не пустили журналистку российского НТВ

Në Ukrainë nuk e la gazetar rus NTV

26 shkurt 2015, 00:49
Gazetari mbetet në aeroportin "Zhulyany" dhe do të fluturojë për në Rusi ardhshëm të fluturimit.

Gazetar i programit "Sot" më rus NTV Inna Osipov nuk u lejohet të Ukrainës.

kjo u raportua në shtypin e shërbimit të kanalit.

ЕС должен быть готов к введению новых санкций против России - Туск

BE-ja duhet të jetë gati për të imponuar sanksione të reja kundër Rusisë - Tusk

26 shkurt 2015, 00:46
BE-ja ende shpreson për paqe, por të gatshëm për të vepruar.

e Bashkimit Evropian të lëshuar sanksione të reja kundër Rusisë dhe duhet të jetë i gatshëm për përdorimin e tyre nëse situata në Donbass nuk do të përmirësohet.

Говерла: на подходе семь новых игроков

Hoverla: në qasje shtatë lojtarë të reja

26 shkurt 2015, 00:46

Si ajo është bërë e njohur e Futbollit në channel 1, në të ardhmen e afërt për ekipin Vyacheslav Grozny do t'i bashkohet tre të lirë agjentët e - mbrojtësit Vitaliy Fedoriv dhe Igor Korotetskiy dhe përpara Vitaliy Ivanko.